PANATTONI

W budowie

PANATTONI


Rok
2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala produkcyjno-magazynowa 9500 m2
Miejsce
Szamotuły
Klient
Air Spiralo

Realizacja brownfield dla Panattoni. W Szamotułach wybudujemy obiekt BTS

Z początkiem października, na mocy współpracy z Panattoni BTS, wystartowaliśmy z budową hali produkcyjno-magazynowej dla Air Spiralo – wiodącego producenta systemów wentylacyjnych w Europie. Obiekt, który realizujemy w formule generalnego wykonawstwa, powstaje w Szamotułach, gdzie znajduje się siedziba główna firmy w Polsce. Wartość projektu to blisko 8,4 mln euro.

Hala, której budowa właśnie się rozpoczyna, będzie miała wysokość 12,4 metra, a jej całkowita powierzchnia – w skład której, poza częścią produkcyjno-magazynową, wejdzie także nowoczesna dwukondygnacyjna przestrzeń biurowa – wyniesie 9,5 tys. mkw. Realizujemy ją w ramach generalnego wykonawstwa w wymagającej formule build-to-suit. To już kolejny tego typu projekt powierzony nam przez firmę Panattoni, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie. W ramach współpracy z zespołem Panattoni BTS, w ostatnich latach wybudowaliśmy obiekty o charakterze przemysłowym m.in. dla firmy Solaris czy K-Flex.

Szyty na miarę obiekt pozwoli Air Aspiro skonsolidować operacje logistyczne i wytwórcze z trzech dotychczasowych lokalizacji, zapewniając firmie dogodne warunki do dalszego, zrównoważonego rozwoju. Przy tej okazji warto powiedzieć, że dach hali zostanie przystosowany do montażu instalacji fotowoltaicznej, a sam budynek przejdzie certyfikację BREEAM.

Rozpoczynająca się realizacja jest dla nas podwójnym wyzwaniem – obok formuły build-to-suit, na początku czeka nas procedura przygotowania terenu zgodna z wymaganiami inwestycji brownfield. Do naszych obowiązków należy więc rozbiórka istniejących budynków, remediacja gruntów oraz rewitalizacja terenu i przygotowanie go pod budowę nowej hali. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo siedziby głównej firmy, tworzyć będziemy łączniki drogowe, które skomunikują wszystkie budynki.

Koniec budowy planowany jest na II kwartał 2024 roku.

Zdjęcia

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.