Saint-Gobain Ecophon

W budowie

Saint-Gobain Ecophon


Rok
2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala produkcyjno-magazynowa 11000 m2
Miejsce
Gliwice

Rozbudowujemy zakład produkcyjno-magazynowy Ecophon w Gliwicach

W Gliwicach realizujemy projekt budowy obiektu przemysłowego dla firmy Saint-Gobain Ecophon – wiodącego producenta produktów i systemów akustycznych. Na Śląsku do końca tego roku powstanie hala produkcyjno-magazynowa o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. Ecophon to marka należąca do globalnie działającej grupy Saint-Gobain, z którą współpracowaliśmy już w przeszłości.

Nasza współpraca z Grupą Saint-Gobain oraz należącą do niej marką Ecophon sięga 2008 r. Uczestniczyliśmy wówczas w pracach budowlanych zakładu produkcyjnego, jaki powstawał w Gliwicach – byliśmy odpowiedzialni za projekt obudowy hali, a także za dostawę i montaż konstrukcji stalowej  oraz obudowę ścian i pokrycie dachu.

Dziś, po 15 latach z radością wracamy do Gliwic. Nasz klient podjął decyzję o rozbudowie działającego na Śląsku zakładu, a kompleksowe prace budowlane powierzył naszemu zespołowi. Do końca tego roku ma powstać tutaj hala produkcyjno-magazynowa o łącznej powierzchni 11 tys. mkw.

Nowe zlecenie odbieramy jako wyraz uznania dla naszych wcześniejszych działań na rzecz firmy, a także jako docenienie przez jej przedstawicieli naszej ciężkiej pracy w sektorze budownictwa przemysłowego w ostatnich latach.

Tym razem współpraca jest bardzo szeroka – obejmuje budowę hali magazynowo-produkcyjnej z wiatą nad strefą załadunku oraz wykonanie kompleksowej infrastruktury technicznej.

Naszym zadaniem będzie także przebudowa budynku biurowego w istniejącej części zakładu, który po zakończeniu prac ma zyskać 150 mkw. nowej, nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni. W ramach umowy  jesteśmy ponadto odpowiedzialni za zagospodarowanie terenu wokół nowej hali – powstaną drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe oraz tereny zielone, wszystko połączone ze sobą w sprawnie działający ekosystem, spełniający wysokie wymagania zrównoważonego budownictwa.

Inwestycja w nowy obiekt, a także otwarta w ostatnim czasie nowa linia produkcyjna w istniejącej już hali, pozwolą firmie Saint-Gobain Ecophon zwiększyć dotychczasowe moce produkcyjne, dzięki czemu będzie w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na dynamicznie rosnące potrzeby rynkowe.

Wizualizacje

Wideo

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.