Budowane przez nas hale hybrydowe, inaczej nazywane obiektami o konstrukcji mieszanej, łączą elementy stalowe z żelbetowymi. W tego typu halach stalową konstrukcję dachu opieramy na słupach żelbetowych. Żelbet, beton wzmacniany zbrojeniem, pełni wówczas funkcję wytrzymałego szkieletu odpornego na obciążenia natury użytkowej i środowiskowej, a także na korozję. Jako generalny wykonawca hybrydowych hal przemysłowych zwracamy szczególną uwagę na czas realizacji inwestycji – również w przypadku tego typu obiektów zapewniamy montaż zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem.
Prefabrykowana hala hybrydowa ma kilka zalet, które podkreślamy, tworząc projekt tego typu obiektu. Przede wszystkim żelbet jest odporny na korozję i cechuje się wysoką wytrzymałością, co doceniają inwestorzy, którzy potrzebują hal o jednej lub dwóch kondygnacjach. Przy tym należy do materiałów ognioodpornych, co sprzyja również wykonaniu wewnętrznych przegród budowlanych cechujących się odpornością ogniową. Można dzięki temu łatwiej wydzielić w obszarze jednej hali hybrydowej kilka powierzchni o różnym przeznaczeniu.
Ze względu na konstrukcyjne cechy i właściwości hal hybrydowych najczęściej projektujemy i tworzymy je dla inwestorów działających w branżach takich jak meblarska, włókiennicza, chemiczna oraz związana z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Obiekty dla tych sektorów muszą spełniać rygorystyczne normy przeciwpożarowe, dlatego nasi projektanci rekomendują wówczas wykorzystanie słupów żelbetowych. Uzupełnieniem i zwieńczeniem takiego obiektu staje się wówczas lekka i smukła konstrukcja stalowa dachu w formie kratownic, które z kolei zapewniają sztywność ustroju nośnego i charakteryzują się ugięciem mniejszym od stalowych konstrukcji blachownicowych, jednocześnie zapewniając niezwykłą łatwość prowadzenia podwieszonych do poszycia dachu instalacji nawet tych o znacznych gabarytach takich, jak kanały wentylacyjne. Dodatkowo konstrukcja kratownicowa dachu zapewnia pewną elastyczność w projektowaniu branżowym dzięki temu, że nie wymaga projektowania celowanych przejść instalacyjnych w świetle swojego gabarytu, a przestrzeń wolna pomiędzy pasem dolnym i górnym kratownic ograniczona jest jedynie poprzez smukłe elementy kratownicy (ukośne krzyżulce i/lub pionowe słupki). Dzięki powyższym przestrzeń znajdująca się poniżej pasa dolnego kratownic może być w całości swobodnie zagospodarowana przez inwestora, a wszelkie instalacje branżowe biegną w wysokości światła kratownic stalowych.