Katoen Natie – magazyn wysokiego składowania

W budowie

Katoen Natie – magazyn wysokiego składowania


Rok
2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 15300 m2
Miejsce
Kutno

Przedłużamy współpracę z Katoen Natie. Budujemy w Kutnie kolejny magazyn wysokiego składowania

W Kutnie ruszamy właśnie z budową kolejnego magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego z Belgii. Nowy obiekt powstaje w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i realizowany jest przez nas w formule build-to-own. Ogłoszenie nowej inwestycji potwierdza zapowiadany w ubiegłym roku ambitny plan rozwoju belgijskiej firmy w Polsce.

Magazyn, którego budowę właśnie rozpoczęliśmy, będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia – w skład której wejdą także pomieszczenia socjalne oraz techniczne – wyniesie 15 300 mkw. To już nasz drugi projekt dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego, w ramach rozbudowy centrum logistycznego w Kutnie.

Nasza współpraca rozpoczęła się w ubiegłym roku, kiedy inwestor powierzył nam generalne wykonawstwo pierwszego magazynu wysokiego składowania o łącznej powierzchni 10 500 mkw. W ramach tego etapu, odpowiedzialni byliśmy nie tylko za budowę hali, ale także za wybudowanie układu drogowego, zbiornika wody pożarowej i pompowni oraz za przebudowę sieci wody deszczowej czystej i brudnej, kanalizacji sanitarnej i wody bytowej oraz zbiornika retencyjnego wody opadowej. Więcej przeczytacie: https://commercecon.pl/realizacje/katoen-natie-magazyn-wysokiego-skladowania/.

W drugim etapie, powstający w formule build-to-own budynek, połączymy z już istniejącymi obiektami inwestora siecią dróg wewnętrznych, rozbudowując infrastrukturę techniczną. Bardzo dobra znajomość potrzeb i oczekiwań inwestora, jaką nabyliśmy podczas dotychczasowej współpracy, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na realizację nowej inwestycji.

Ostatni rok był dla naszej branży bardzo trudny – rekordowe wzrosty cen surowców, energii oraz materiałów budowlanych, których często na rynku brakowało, sprawiły, że wywiązanie się z podpisanych z inwestorami kontraktów było ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas docenienie naszej pracy i powrót znanego nam już dobrze inwestora z nowym zleceniem.

Wizualizacje

Wideo

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne