Katoen Natie – magazyn wysokiego składowania

Zrealizowana

Katoen Natie – magazyn wysokiego składowania


Rok
2022
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 10500 m2
Miejsce
Kutno

Rozbudowujemy centrum logistyczne firmy Katoen Natie w Kutnie

Zakończyliśmy kolejną realizację obiektu magazynowego w Centralnej Polsce. W Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozbudujemy centrum logistyczne firmy Katoen Natie, która specjalizuje się w dostarczaniu szytych na miarę innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Właśnie powstał tutaj magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 10,5 tys. mkw.

To kolejny tegoroczny projekt, który zrealizowaliśmy w Kutnie. Tym razem wybudowaliśmy tutaj magazyn wysokiego składowania dla firmy Katoen Natie, lidera na rynku usług logistyki dedykowanej odbiorcom z przemysłu petrochemicznego. Jego całkowita powierzchnia sięgnęła 10,5 tys. mkw. Połączyliśmy go z istniejącymi obiektami siecią dróg wewnętrznych oraz zagospodarowaliśmy teren wokół niego.

Obiekt powstał w formule built-to-suit, dzięki czemu od samego początku mieliśmy możliwość kształtowania powierzchni magazynowej pod przyszłe potrzeby Klienta. Dla zwiększenia efektywności przepływu towarów, hala posiada 10 doków.

Wybudowane centrum logistyczne to kolejna inwestycja belgijskiej firmy Katoen Natie w Kutnie. W 2020 roku firma przejęła kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. mkw. oraz farmę silosów, a następnie  rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury stawiając baterię dodatkowych 42 silosów. Nowe centrum logistyczne jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi Inwestora o dalszym rozwoju działalności w centrum Polski.

Podstrefa Kutno w ŁSSE to dogodnie położone tereny inwestycyjne, świetnie skomunikowane siecią dróg krajowych oraz autostradą A1. Sąsiedztwo magistrali kolejowej E20 oraz sieć bocznic dodatkowo ułatwiają prowadzenie operacji logistycznych działających tutaj podmiotów.

Wideo

Opinia inwestora

Katoen Natie – magazyn wysokiego składowania
Za decyzją o wyborze tego generalnego wykonawcy stało przede wszystkim wieloletnie doświadczenie firmy w realizacji obiektów o charakterze logistycznym i produkcyjnym, wysoka jakość wykonywanych prac oraz terminowe wywiązywanie się z podejmowanych wcześniej zobowiązań. Liczyło się także zaufanie, jakie od początku rozmów poprzedzających rozpoczęcie inwestycji wzbudzał zespół Commercecon.

W ramach podpisanej z wykonawcą umowy, na przestrzeni tego roku w Kutnie powstała hala magazynowa o łącznej powierzchni 10,5 tys. m2 i wysokości 15,5 m. Commercecon, jako generalny wykonawca, odpowiedzialny był za wszystkie prace budowlane nowego obiektu, zagospodarowanie terenu wokół niego oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury zarówno technicznej, jak i drogowej.

Ze wszystkich powierzonych zadań zespół Commercecon wywiązał się rzetelnie i terminowo. Doceniam szczególnie indywidualne i profesjonalne podejście firmy do klienta, szybkie i skuteczne rozwiązywanie bieżących tematów, które potwierdzają doświadczenie w realizacji dużych obiektów kubaturowych, jak również pełne zaangażowanie pracowników firmy w wykonywanie zadań.
Łukasz Kacprzak - Członek Zarządu
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.