ML System

Zrealizowana

ML System


Rok
2024
Zakres realizacji
Dostawa i montaż konstrukcji hali
Obiekty
Hala produkcyjno-magazynowa 20000 m2
Miejsce
Zaczernie

Zakończyliśmy budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej dla ML System

Rynek fotowoltaiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija – rośnie liczba i moc instalacji, ale powstają także nowe fabryki instalacji fotowoltaicznych. Commercecon zakończył budowę jednej z nich. Naszym klientem była polska spółka ML System, renomowany producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem.

Nowy zakład notowanej na GPW spółki powstał w Zaczerniu koło Rzeszowa, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siedziby firmy. Hala ma wysokość 12 metrów, a jej całkowita powierzchnia – w skład której, poza częścią produkcyjno-magazynową, weszła także nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna – wynosi prawie 20 tys. mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie w niej 120 osób.

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest świadomym kierunkiem rozwoju rynku energetycznego, podyktowanym troską o środowisko naturalne oraz portfel. Do najpopularniejszych rozwiązań z pewnością należą panele fotowoltaiczne. Rekordowe nimi zainteresowanie wynika przede wszystkim z ciągle rosnących cen energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, ale spowodowane jest także coraz większą świadomością konsumentów w kwestii wysokiej emisji CO2, jakie te źródła generują.

Wybudowana przez nas hala, pozwoli spółce LM System na zwiększenie dotychczasowych zdolności produkcyjnych (powierzchnia użytkowa wzrośnie z 25 tys. mkw. do 45 tys. mkw.), a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku. Jak na producenta rozwiązań energetyki słonecznej przystało, budynek zasilany jest energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych pochodzących z produkcji własnej.

Obiekt powstał na działce o powierzchni 3,1 ha, a na terenie wokół budynku powstały strefy zielone, droga wewnętrzna, parking na 85 miejsc, a także infrastruktura techniczna ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym oraz zbiornikiem do celów pożarowych.

Wizualizacje

Wideo

Opinia inwestora

ML System
Firma Commercecon w 2023 r. zrealizowała dla nas projekt w Zaczerniu koło Rzeszowa, w ramach
którego wybudowała nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni prawie 20 tys. mkw.

W obliczu ciągle rosnącego zapotrzebowania rynku na technologie OZE oraz coraz wyższych wymagań względem charakterystyki energetycznej budynków moce produkcyjne naszych dotychczasowych zakładów stały się niewystarczające. Stąd decyzja o budowie nowej hali produkcyjno-magazynowej w Zaczerniu, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS.

W ciągu zaledwie 6 miesięcy na działce o powierzchni 3,1 ha stanął w Zaczerniu obiekt o wysokości 12 metrów i łącznej powierzchni 20 tys. m2. W jego skład, poza częścią produkcyjno-magazynową, weszła także nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna. Konstrukcja budynku została w pełni dostosowana do technologii, jaka będzie w nim zaimplementowana, oraz do obciążeń instalacji fotowoltaicznej, której montaż planowany jest na dachu oraz elewacji.

Realizacja inwestycji, pomimo wspomnianych już obiektywnych trudności na rynku budowlanym, przebiegła bardzo sprawnie. Wysoka jakość wykonanych prac budowlanych, efektywna i bezproblemowa komunikacja z zespołem Commercecon oraz terminowe wywiązanie się z realizacji zlecenia sprawiają, że z przyjemnością mogę polecić tę firmę jako rzetelnego generalnego wykonawcę oraz zaufanego partnera biznesowego.
Edyta Stanek - Wiceprezes Zarządu ML System S.A.
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.