ML System

W budowie

ML System


Rok
2023
Zakres realizacji
Dostawa i montaż konstrukcji hali
Obiekty
Hala produkcyjno-magazynowa 20000 m2
Miejsce
Zaczernie

Budujemy nowoczesną halę produkcyjno-magazynową dla ML System

Rynek fotowoltaiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija – rośnie liczba i moc instalacji, ale powstają także nowe fabryki instalacji fotowoltaicznych. Commercecon buduje jedną z nich. Naszym klientem jest polska spółka ML System, renomowany producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem.

Nowy zakład notowanej na GPW spółki powstaje w Zaczerniu koło Rzeszowa, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siedziby firmy. Hala będzie miała wysokość 12 metrów, a jej całkowita powierzchnia – w skład której, poza częścią produkcyjno-magazynową, wejdzie także nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna – wyniesie prawie 20 tys. mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie w niej 120 osób.

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest świadomym kierunkiem rozwoju rynku energetycznego, podyktowanym troską o środowisko naturalne oraz portfel. Do najpopularniejszych rozwiązań z pewnością należą panele fotowoltaiczne. Rekordowe nimi zainteresowanie wynika przede wszystkim z ciągle rosnących cen energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, ale spowodowane jest także coraz większą świadomością konsumentów w kwestii wysokiej emisji CO2, jakie te źródła generują.

Budowana przez nas hala, pozwoli spółce LM System na zwiększenie dotychczasowych zdolności produkcyjnych (powierzchnia użytkowa wzrośnie z 25 tys. mkw. do 45 tys. mkw.), a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku. Jak na producenta rozwiązań energetyki słonecznej przystało, budynek zasilany będzie energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych pochodzących z produkcji własnej.

Obiekt powstaje na działce o powierzchni 3,1 ha, a na terenie wokół budynku powstaną strefy zielone, droga wewnętrzna, parking na 85 miejsc, a także infrastruktura techniczna ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym oraz zbiornikiem do celów pożarowych.

Wizualizacje

Wideo

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne