PANATTONI

Zrealizowana

PANATTONI


Rok
2021
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 10000 m2
Miejsce
Bolechowo-Osiedle
Klient
Solaris Bus & Coach

Zespół Commercecon z dumą zakończył budowę nowoczesnej hali magazynowej o łącznej powierzchni 10 tys. mkw., która docelowo powstała dla Solaris Bus & Coach, jednego z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Obiekt, zrealizowany przez nas w formule BTS,  zlokalizowany jest w Bolechowie pod Poznaniem, gdzie swoją siedzibę ma główna fabryka producenta.

Budynek zrealizowany został przez nas w wymagającej formule build-to-suite, a zastosowane rozwiązania technologiczne w pełni odpowiadają potrzebom przyszłego użytkownika. Nowa hala magazynowa pełni kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu łańcucha dostaw dla sąsiadującej hali produkcyjnej pojazdów, dlatego też została z nią połączona zarówno infrastrukturą drogową, jak i mediami.

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 10 tys. mkw., z czego ponad 8 tys. mkw. zajmuje hala magazynowa o wysokości 12 metrów w świetle. Przylega do niej  dwupoziomowy budynek biurowo-socjalny (1600 mkw.), gdzie zlokalizowane są m.in. szatnie, jadalnia, biura oraz sale konferencyjne.

Z uwagi na wymagania klienta dotyczące składowanych komponentów, w części magazynowej zainstalowaliśmy system oddymiania oraz instalację tryskaczową, w tym tryskacze w poziomach regałów. Jako generalny wykonawca odpowiedzialni byliśmy także za zagospodarowanie terenu inwestycji, na którym – jako oddzielne obiekty – powstały również portiernia, pompownia i zbiornik wody pożarowej.

Obiekt spełnia wymogi ekologiczne. Wyposażony został m.in. w separator substancji ropopochodnych, co pozwoli na podczyszczanie wody deszczowej z dachów i dróg przed odprowadzeniem jej do kanalizacji miejskiej, oświetlenie LED, wentylację mechaniczną, ekran akustyczny na dachu biura oraz w instalację fotowoltaiczną na dachu hali.

To już kolejna nasza realizacja dla firmy Panattoni. We wrześniu ubiegłego roku zakończyliśmy w Kaliszu budowę hali produkcyjno-magazynowej o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw. Nowoczesny budynek powstał na potrzeby światowego lidera w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych dla przemysłu i wyposażony został w szereg rozwiązań technicznych, dopasowanych do potrzeb klienta.

Wizualizacje

Opinia inwestora

PANATTONI
Firma Commercecon, na nasze bezpośrednie zlecenie, wybudowała w ramach generalnego wykonawstwa halę magazynową w Bolechowie k. Poznania. Obiekt o całkowitej powierzchni 10 tys. m2. docelowo powstał dla naszego Klienta - firmy Solaris Bus & Coach, jednego z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów, będącej częścią hiszpańskiej grupy CAF.

Projekt obiektu zakładał także instalację fotowoltaiczną na dachu. Z tego powodu konstrukcja dachu została zaprojektowana tak, aby mogła przenieść dodatkowe obciążenia. Wykorzystanie energii słonecznej w zasilaniu budynku to jedno ze zrównoważonych rozwiązań, które znalazło się w obiekcie.

Budowa hali magazynowej dla Solaris Bus & Coach nie jest pierwszym wspólnym projektem z firmą Commercecon. W ostatnich kilku latach powierzyliśmy generalnemu wykonawcy realizację kilku naszych inwestycji w różnych lokalizacjach Polski. Jego zespół zawsze wzorowo wywiązywał się ze zleconych zadań, dlatego nie mieliśmy wątpliwości nawiązując z nim ponowną współpracę. Nasza współpraca układa się doskonale dzięki dobrej znajomości wzajemnych potrzeb oraz zbudowanemu przez lata obopólnemu zaufaniu. Z pełną odpowiedzialnością mogę zatem polecić firmę Commercecon jako rzetelnego partnera biznesowego.
Marek Foryński - BTS Managing Director
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.