PANATTONI

W budowie

PANATTONI


Rok
2022
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 6300 m2
Miejsce
Lućmierz
Klient
DPD Polska Sp z o.o.

Kolejny projekt dla Panattoni. W Centralnej Polsce budujemy centrum logistycznie

Po rekordowym 2021 r., rynek magazynowy w naszym kraju nie zwalnia tempa, a kolejną inwestycję zyskuje nasz region – Centralna Polska. W Lućmierzu, zaledwie kilka kilometrów od węzła Emilia na autostradzie A2, na zlecenie lidera nieruchomości przemysłowych w Europie – firmy Panattoni, budujemy nowe centrum logistyczne. Jego docelowa powierzchnia liczyć będzie ponad 32 tys. mkw.

Do pierwszego obiektu, którego budowę właśnie rozpoczęliśmy, pod koniec I kwartału 2023 r. wprowadzi się firma DPD. Będzie się tu mieścił jeden z największych i najbardziej nowoczesnych sorterów w kraju.

Rozwój e-commerce oraz rynku przesyłek ekspresowych sprawia, że firmy kurierskie muszą rozwijać swoją infrastrukturę, budując nowe sortownie w atrakcyjnych lokalizacjach. A taką z pewnością jest Lućmierz, położony w ponad milionowej aglomeracji łódzkiej.

Obiekt dedykowany firmie DPD podzielony będzie na przestrzeń magazynową oraz funkcjonalne zaplecze biurowo-socjalne – wszystko o łącznej powierzchni 6300 mkw. W myśl zasad zrównoważonego budownictwa przemysłowego hala wyposażona będzie w szereg rozwiązań zapewniających trwałe i efektywne jej wykorzystanie, a obiekt przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. W ramach projektu jesteśmy odpowiedzialni za zagospodarowanie terenu wokół budynków, na którym nie zabraknie zielonych stref.

Inwestycja w Lućmierzu jest naszym kolejnym projektem realizowanym dla tego dewelopera. Dotychczasowa nasza współpraca koncentruje się przede wszystkim na budowie nowoczesnych hal przemysłowych, powstających w wymagającej formule build-to-suit dla międzynarodowych koncernów z branży produkcyjnej oraz magazynowej.

Zdjęcia

Wideo

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne