PANATTONI

Zrealizowana

PANATTONI


Rok
2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 6300 m2
Miejsce
Lućmierz
Klient
DPD Polska Sp z o.o.

Pierwsza hala, wchodząca w skład centrum logistycznego Panattoni w Zgierzu koło Łodzi, gotowa!
Wprowadziła się do niej DPD Polska Sp z o.o., jedna z największych firm kurierskich w Europie, posiadająca w Polsce ponad 24 000 punktów DPD Pickup.

Nowy obiekt, zrealizowany przez nas w ramach 𝘨𝘦𝘯𝘦𝘳𝘢𝘭𝘯𝘦𝘨𝘰 𝘸𝘺𝘬𝘰𝘯𝘢𝘸𝘴𝘵𝘸𝘢, liczy łącznie prawie 6300 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Zastosowano w nim automatyczny sorter firmy BEUMER Group z wydajnością 6 tys. paczek na godzinę, który jest jednym z największych i najnowocześniejszych w kraju.

W celu optymalizacji procesów logistycznych hala posiada 16 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych i 61 bram kurierskich.

Budynek został zaprojektowany oraz wybudowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie #BREEAM na poziomie Excellent.

Uwzględniono w nim szereg zrównoważonych rozwiązań – stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz instalację fotowoltaiczną, montowaną na terenie obok budynku, a otoczenie wzbogacają łąki kwietne, wspierające bioróżnorodność.

Opinia inwestora

PANATTONI
Firma Commercecon, w ramach umowy z naszym bezpośrednim partnerem biznesowym -firmą Panattoni, została generalnym wykonawcą powstającego na nasze potrzeby obiektu przemysłowego. W Zgierzu koło Łodzi powstała hala magazynowa o łącznej powierzchni 6300 m2, w skład której weszło także funkcjonalne zaplecze biurowo-socjalne. Inwestycja realizowana była od V 2022r. do IV 2023 r.

Commercecon odpowiedzialny był za wszystkie prace budowlane nowego obiektu, a także za zagospodarowanie terenu wokół niego, w tym wykonanie niezbędnej infrastruktury zarówno drogowej, jak i technicznej -powstały m.in.: portiernia, pompownia oraz zbiornik na wodę ppoż.

Hala została zaprojektowana oraz zrealizowana w myśl zasad zrównoważonego budownictwa przemysłowego oraz zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W trakcie budowy wykorzystano szereg „zielonych" rozwiązań . między innymi stacje ładowania samochodów elektrycznych, a otoczenie wzbogacają łąki kwietne, wspierające bioróżnorodność.

Zespół Commercecon ze wszystkich zadań wywiązał się bardzo dobrze, przekazując nam budynek w wyznaczonym terminie oraz zakładanej w projekcie jakości. Tym samym potwierdził, że jest rzetelnym generalnym wykonawcą obiektów o charakterze przemysłowym i godnym polecenia partnerem biznesowym.
Tomasz Kijak - Kierownik Oddziału DPD Polska Sp. z o.o.
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.