PANATTONI

W budowie

PANATTONI


Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 33000 m2
Miejsce
Uniejów
Klient
K-FLEX Polska Sp. z o,o.

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego obiektu przemysłowego w ramach kampusu K-Flex w Uniejowie. Na ponowne zlecenie firmy Panattoni budujemy magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 33 tys. mkw. Będzie to już trzeci z rzędu projekt realizowany w tym składzie w tej lokalizacji.

W ramach kampusu firmy K-Flex w Uniejowie powstaje magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 33 tys. mkw. Będzie to już szósty budynek wiodącego producenta materiałów do izolacji termicznej i akustycznej w tej lokalizacji, a dla nas trzeci z kolei, którego budowy się podjęliśmy. Budynek ma być oddany do użytkowania w I kwartale 2023 r. i pełnić będzie funkcję centrum logistycznego dla całego kampusu K-Flex, który po zakończeniu tej inwestycji osiągnie łączną powierzchnię ponad 100 tys. mkw.

Cieszymy się, że firma Panattoni ponownie nam zaufała, powierzając budowę kolejnego budynku w ramach kampusu firmy K-Flex. W ciągu ostatnich dwóch lat oddaliśmy do użytkowania w Uniejowie już dwa obiekty o łącznej powierzchni prawie 16 tys. mkw. W marcu tego roku zakończyliśmy budowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 6,5 tys. mkw., a wcześniej – na przełomie 2020/2021 roku – przekazaliśmy Inwestorowi 9,2 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej.

Obiekt w Uniejowie powstaje w wymagającej formule build-to-suit, która od początku procesu budowy pozwala nam kształtować powierzchnię pod przyszłe potrzeby Klienta. Magazyn będzie miał wysokość 15 metrów, co pozwoli zwiększyć efektywność wykorzystania przestrzeni magazynowej, a konstrukcja dachu została zaprojektowana tak, by mogła przenieść dodatkowe obciążenie związane z montażem instalacji fotowoltaicznej.

W ramach projektu odpowiedzialni jesteśmy również za zagospodarowanie terenu wokół magazynu, na którym powstaną m.in. rozległe tereny zielone wraz z licznymi nasadzeniami, zadaszona  wiata dla rowerów, jak również stanowiska do car-sharingu. Dzięki m.in. tym rozwiązaniom budynek wpisze się w ekologiczny trend budownictwa przemysłowego i przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Na terenie powstanie także infrastruktura techniczna – zbiornik p.poż wraz z pompownią, a kampus zyska nowy wewnętrzny układ drogowy.

Zdjęcia

en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne