PANATTONI

Zrealizowana

PANATTONI


Rok
2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 33000 m2
Miejsce
Uniejów
Klient
K-FLEX Polska Sp. z o,o.

Zakończyliśmy realizację kolejnego obiektu przemysłowego w ramach kampusu K-Flex w Uniejowie. Na ponowne zlecenie firmy Panattoni wybudowaliśmy magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 33 tys. mkw. Jest to już trzeci z rzędu projekt realizowany w tym składzie w tej lokalizacji.

W ramach kampusu firmy K-Flex w Uniejowie powstał magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 33 tys. mkw. Jest to już szósty budynek wiodącego producenta materiałów do izolacji termicznej i akustycznej w tej lokalizacji, a dla nas trzeci z kolei, którego budowy się podjęliśmy. Budynek został oddany do użytkowania w I kwartale 2023 r. i pełni funkcję centrum logistycznego dla całego kampusu K-Flex, który po zakończeniu tej inwestycji osiągnął łączną powierzchnię ponad 100 tys. mkw.

Cieszymy się, że firma Panattoni ponownie nam zaufała, powierzając budowę kolejnego budynku w ramach kampusu firmy K-Flex. W ciągu ostatnich dwóch lat oddaliśmy do użytkowania w Uniejowie już dwa obiekty o łącznej powierzchni prawie 16 tys. mkw. W marcu 2022 roku zakończyliśmy budowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 6,5 tys. mkw., a wcześniej – na przełomie 2020/2021 roku – przekazaliśmy Inwestorowi 9,2 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej.

Obiekt w Uniejowie powstał w wymagającej formule build-to-suit, która od początku procesu budowy pozwalała nam kształtować powierzchnię pod przyszłe potrzeby Klienta. Magazyn ma wysokość 15 metrów, co pozwala zwiększyć efektywność wykorzystania przestrzeni magazynowej, a konstrukcja dachu została zaprojektowana tak, by mogła przenieść dodatkowe obciążenie związane z montażem instalacji fotowoltaicznej.

W ramach projektu odpowiedzialni byliśmy również za zagospodarowanie terenu wokół magazynu, na którym powstały m.in. rozległe tereny zielone wraz z licznymi nasadzeniami, zadaszona  wiata dla rowerów, jak również stanowiska do car-sharingu. Dzięki m.in. tym rozwiązaniom budynek wpisuje się w ekologiczny trend budownictwa przemysłowego i pprzeszedł certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Na terenie powstanie także infrastruktura techniczna – zbiornik p.poż wraz z pompownią, a kampus zyska nowy wewnętrzny układ drogowy.

Wideo

Opinia inwestora

PANATTONI
Firma Commercecon, na nasze bezpośrednie zlecenie, wybudowała w ramach generalnego wykonawstwa nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Obiekt o wysokości 15 metrów i całkowitej powierzchni 33 tys m2. docelowo powstał dla naszego Klienta - firmy K-FLEX, globalnego producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych. Inwestycja realizowana była od 08.2022r. do 03.2023 r. w Uniejowie, a budynek został oddany do użytkowania zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem działań.

Jako generalny wykonawca, Commercecon odpowiedzialny był za wszystkie prace budowlane nowego obiektu, a także za zagospodarowanie terenu wokół niego, w tym wykonanie niezbędnej infrastruktury zarówno technicznej, jak i drogowej. Wyzwaniem tego projektu był krótki termin realizacji zlecenia oraz wymagająca formuła budowy build-to-own, która nakładała na wykonawcę konieczność implementacji określnych rozwiązań technologicznych, dopasowanych do naszych przyszłych potrzeb.

Wieloletnie doświadczenie firmy w realizacji wielkopowierzchniowych obiektów o charakterze logistycznym i produkcyjnym, wysoka jakość wykonywanych prac, terminowe wywiązywanie się z podejmowanych wcześniej zobowiązań oraz umiejętność szybkiego i skutecznego rozwiązywania bieżących problemów sprawiają, że firma Commercecon jest godnym polecania generalnym wykonawcą i rzetelnym partnerem biznesowym.
Marek Foryński - BTS Managing Director
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.