ROSSMANN

Zrealizowana

ROSSMANN


Rok
2022/2023
Zakres realizacji
Generalne wykonawstwo
Obiekty
Hala magazynowa 17000 m2
Biuro 1000 m2
Miejsce
Pyskowice

Rozbudowujemy kolejne centrum dystrybucyjne firmy Rossmann

Właściciel sieci drogerii Rossmann ponownie powierzył nam projekt związany z rozbudową swojego magazynu. Tym razem był to obiekt w Pyskowicach (woj. śląskie), który zyskał prawie 18 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowo-biurowej. To kolejna już nasza realizacja dla tego Klienta na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Magazyn w Pyskowicach działa od 2014 r. i był kolejnym tego typu obiektem firmy Rossmann w Polsce. Kompleks o powierzchni 26  tys. mkw., zyskał teraz prawie 17 tys. nowoczesnej przestrzeni magazynowej, której towarzyszy jednokondygnacyjne biuro o powierzchni 1 tys. mkw. Jako generalny wykonawca byliśmy odpowiedzialni nie tylko za rozbudowę śląskiego obiektu, ale także za zagospodarowanie terenu wokół niego.

To już druga realizacja w krótkim czasie, jaką w ramach generalnego wykonawstwa powierzył nam Inwestor. W związku ze stale rosnącą liczbą sklepów Rossmann w Polsce, niemal równolegle zakończyliśmy również rozbudowę centrum dystrybucyjnego Klienta w Grudziądzu o której możecie przeczytać tutaj

Wybór naszej firmy na generalnego wykonawcę obiektów magazynowych firmy Rossmann nie jest przypadkowy. Od wielu lat specjalizujemy się nie tylko w budowie, ale także projektowaniu nowoczesnych hal logistycznych. Współpracujemy z największymi deweloperami na rynku powierzchni magazynowych w kraju oraz realizujemy projekty w formule build-to-suit bezpośrednio dla inwestorów polskich oraz zagranicznych.

Opinia inwestora

ROSSMANN
Z uwagi na rozwój naszej firmy, w połowie 2021 r. podjęliśmy decyzję o rozbudowie dwóch naszych lokalnych Centrów Dystrybucji w Grudziądzu oraz w Pyskowicach na śląsku. Oba projekty chcieliśmy realizować w tym samym czasie, dlatego szukaliśmy generalnego wykonawcy, który nie tylko ma doświadczenie w budowie tego typu obiektów, ale przede wszystkim ma duży i doświadczony zespół, który sprostałby temu wyzwaniu.

Zdecydowaliśmy się na firmę Commercecon, z którą współpracujemy od 2017 roku. Wówczas firma Commercecon, na nasze zlecenie, wykonała poszycie dachowe i elewację na magazynie wysokiego składowania w Łodzi.

Przedmiotem naszej współpracy na śląsku była rozbudowa Centrum Dystrybucji o nowoczesną halę magazynową o łącznej powierzchni ponad 18 tys. m2. W jej skład wchodzi przestrzeń magazynowa o powierzchni ponad 17 tys. m2 oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1 tys. m2. Nasze Centrum Dystrybucji w Pyskowicach od dziś liczyć będzie łącznie prawie 45 tys. m2.

udynek powstał w formule build-to-own, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjne oraz technologiczne nie tylko zostały w pełni dostosowane do naszych potrzeb, ale także wpisują obiekt w trend zrównoważonego budownictwa przemysłowego.
Andrzej Podobas - Kierownik Działu Inwestycji
en pl
Skontaktuj się z nami
Wyślij szybkie zapytanie

    Dane osobowe
    Dane techniczne

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.